Synopsys Software Integrity Group (SIG) web uygulama güvenliği testi,kaynak kod analizi ve içerisinde barındırdığı diğer çözümleri sayesinde yazılım hayat döngüsünün (SDLC) tamamında riski en aza indirerek kodun kararlılığının ve sürekli güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur.

Kuruluşların uygulama güvenliği, kalite ve uyumluluk risklerini işlerinin talep ettiği hızda yönetmesine olanak tanıyarak yazılıma olan güveni artırır. Geliştiricilerin kodu yazdıkları kadar hızlı bir şekilde güvenlik altına almalarına yardımcı olur.Geliştirme ve DevSecOps ekiplerinin hızdan ödün vermeden geliştirme içindeki testleri otomatikleştirmesi ve güvenlik ekiplerinin riski proaktif bir şekilde yönetmesi ve iyileştirme  aşamalarına odaklamasını sağlar.

Synopsys ile kuruluşlar, portföylerindeki ve uygulama yaşam döngüsünün tüm aşamalarındaki yazılım risklerini akıllıca ele almak için insanları, süreçleri ve teknolojiyi uyumlu hale getirerek yazılım oluşturma ve sunma yöntemlerini dönüştürebilir.

DevSECOps süreçlerinin en önemli parçalarından birisi olan Synopsys ürün ailesi sayesinde uygulamanın geliştirilmesinden dağıtılmasına kadar olan tüm süreçleri yönetebilir ve bağımlılıkları eş zamanlı kontrol edebilirsiniz.

synopsys

Synopsys Modül ve Bileşenleri

SRM (Software Risk Management): Eksiksiz bir uygulama güvenliği yönetimi (ASPM) çözümüdür. SRM, Coverity (SAST) Black Duck (SAC) ve Interaktif Uygulama Güvenliği (IAST) araçlarını düzenlemek, sorunları önceliklendirmek ve yazılım varlıklarınız genelinde uyumluluğu izlemek için kural odaklı iş akışları oluşturmanıza olanak tanır.

Coverity (SAST): Statik kod analizi aracıdır ve yazılım geliştirme süreçlerindeki hataları ve güvenlik açıklarını tespit etmeye yardımcı olur. Coverity’nin kullanımı ve faydaları, yazılım geliştirme süreçlerinde güvenlik ve kaliteyi artırmak isteyen birçok şirket için önemlidir. Bu araç, potansiyel sorunları erken aşamalarda tespit ederek yazılım projelerini daha güçlü hale getirebilir.

BlackDuck (SCA) : Açık kaynak bileşenlerin kullanıldığı yazılım projelerinin yönetimi ve güvenlik analizi için kullanılan bir üründür. Black Duck, açık kaynak bileşenlerin kullanımını izler, lisans uyumluluğunu sağlar ve güvenlik açıklarını tespit eder. Black Duck ve Coverity, yazılım geliştirme süreçlerinde güvenlik ve kaliteyi artırmaya yönelik güçlü araçlar sağlar.

Seeker (IAST) : Geliştiricilerin uygulamalarını daha güvenli hale getirmelerine ve güvenlik açıklarını daha hızlı ve etkili bir şekilde tespit etmelerine yardımcı olan güçlü bir uygulama güvenliği aracıdır. Seeker, Coverity ve Black Duck gibi araçlar, yazılım geliştirme süreçlerinin farklı aşamalarında güvenlik açıklarını tespit etmek için birlikte kullanılabilir, böylece yazılımın daha güvenli ve güvenilir olmasına katkıda bulunabilirler.

WhiteHat (DAST) : Modern işletmelerin ihtiyaç duyduğu ölçekte ve hızda dinamik uygulama güvenliği testleri için kullanılır. Tüm uygulama portföyünüzdeki güvenlik risklerini tanımlamak için ihtiyaç duyduğunuz ölçek ve çeviklikle web siteleri ve uygulamalardaki güvenlik açıklarını hızlı ve doğru bir şekilde bulur.

Synopsys çözümleri hakkında detaylı Bilgi ve Destek için info@encodesecure.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

MENÜYÜ KAPAT