f5 big-ipF5 Big-IP web uygulama güvenliği konusunda dünyanın önde gelen markalarından birisi olarak pazarda en çok kullanılan güvenlik ürünleri arasında yer almaktadır. Firmaların güvenli uygulama geliştirme prosedürlerine uygun geliştirdikleri yazılımlarda geri tedbirleri alsalarda  internete açık uygulamalarda farklı zaafiyetler oluşmaktadır.

1996 yılında kurulan F5 Networks uygulama dağıtım alanında büyük başarılara imza atmış ve her geçen gün daha da gelişmiş özellikleri ile web uygulama güvenliği alanında çözümler geliştirmeye devam etmektedir.

F5 Big-IP uygulama dağıtma ve güvenliğine odaklı modülleri ile pek özelliği bir arada sunan bir çözümdür.

F5 Big-IP temel olarak aşağıdaki modüllere sahiptir;

Local Trafic Manager (LTM) : Uygulamaların olası her senaryoya karşı farklı methotlarla daha hızlı ve güvenli bir şekilde dağıtılmasını ve izlenmesini sağlar. LTM sayesinde trafiği sunucu kaynaklarını daha verimli kullanmak için yapılandırabilirsiniz.

Advanced Web Application Firewall (AWAF) : Web uygulamalarını geleneksel, sanal ve özel bulut ortamlarında koruyan esnek bir web uygulaması güvenlik duvarıdır. Uygulamaların bilinmeyen güvenlik açıklarına karşı korunmasına yardımcı olur ve önemli düzenleyici zorunluluklara uyum sağlar. F5 Big-IP AWAF, trafik yönetimi, ağ güvenlik duvarı, uygulama erişimi, DDoS koruması, SSL denetimi ve DNS güvenliğini birleştiren F5 uygulama güvenlik duvarı çözümünün önemli bir parçasıdır.

Uygulamalarınızı büyük bir hassasiyetle korurken karmaşık dağıtım ve yönetim gereksinimlerini karşılayan , WAF hizmetleri sağlayan bir cihaz, sanal sürüm ve yönetilen bir hizmet olarak sunulur.modern uygulamaları ve verileri mevcut ve yeni ortaya çıkan tehditlerden korumak için en etkili çözümdür.

F5 AWAF en önemli özelliklerinden birisi de yönetici tarafından oluşturulan bir güvenlik kuralının OWASP TOP 10 standartlarına göre puanlama yaparak yazılan kuralın iyileştirilmesine olanak tanımasıdır.

f5 big-ipAccess Policy Manager (APM) : Ağınıza, bulutunuza ve uygulamalarınıza güvenli  erişim sağlayan, esnek ve yüksek performanslı bir çözümdür. Tek bir yönetim arayüzüyle uzak, mobil, ağ, sanal masaüstlerini ve web erişimini birleştirir ve birleştirir. BIG-IP APM, basit, yönetimi kolay, akıllı erişim politikalarının oluşturulmasına ve uygulanmasına olanak tanır.

Global Traffic Manager (GTM) : Farklı lokasyonlardaki sunucu trafiğini yönetmek için kullanılır. GTM, yük dengelemeyi gerçekleştirmek ve istemci isteklerini farklı faktörlere göre en iyi performans gösteren kaynağa yönlendirmek için kullanır.

Dns Security (DNSSEC) : Dns isteklerini kontrol ederek güvenli erişim sağlamanın yanı sıra dns sunucusuna yada dns protokollerine yapılan atakları analiz eder ve dns katmanında uygulanan güvenlik seviyesini iyileştirir.

DDoS Protection : Büyük ölçekli  ve hedefli uygulama saldırılarını gerçek zamanlı olarak tespit edip azaltan, yönetilen bir DDoS koruma hizmeti sağlayarak işletmenizi saniyede yüzlerce gigabiti aşan saldırılara karşı bile korur.

Bot Protection : Kötü bot trafiğini ağınıza ulaşmadan önce bloke eden ve durduran proaktif, çok katmanlı güvenlik sağlar. Ağınızı veya uygulama katmanınızı hedef alan hesap ele geçirme, güvenlik açığı keşfi ve hizmet reddi saldırıları gerçekleştiren botları azaltır.

Fraud Protection (FPS) : Kullanıcıları kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı gibi dolandırıcılık saldırılarını algılayan ve bunlara karşı koruyan güçlü bir modüldür.

F5 Big-IP Modülleri sayesinde hızlı ve etkili web uygulama güvenliği çözümleri sunar.

F5 Big-IP hakkında detaylı Bilgi ve Destek için info@encodesecure.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

MENÜYÜ KAPAT