Contrast Security  Güvenli Kod Platformu, IAST, SAST, RASP, SCA ve Sunucusuz’u kapsayan tüm uygulama güvenliği platformları arasında en geniş dil desteğine sahiptir ve 30’dan fazla iş ortağı entegrasyonuna sahiptir.

Akıllı aracıları doğrudan kodun içine yerleştirir ve uygulamaları, gerçek güvenlik açıklarını oyunun kurallarını değiştiren doğruluk ve hassasiyetle tespit eden binlerce akıllı sensörle donatır; uygulamalarınız nerede dağıtılırsa dağıtılsın, geliştirme hattından doğrudan üretime geçer. Güvenlik Açığı ve Risk Yönetimi ve Uygulama çözümleriyle entegrasyonu, kuruluşların uygulama güvenliği risklerini birleştirilmiş bir görünüm aracılığıyla doğru ve verimli bir şekilde ölçmesine ve düzeltmesine olanak tanır.

contrast security

Contrast Scan (SAST) : Günümüz hızla değişen yazılım geliştirme ortamlarında, güvenlik artık geliştirme sürecinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Contrast Scan, bu noktada devreye giriyor ve modern geliştirme akışları için özel olarak tasarlanmış bir SAST çözümü olarak öne çıkıyor.Contrast Scan, güvenlik testlerini geliştiricilerin iş akışlarına entegre ederek, kod commitlemesi kadar rutin hale getirir. Bu, geliştiriciler için karmaşıklığı ortadan kaldırarak süreci basitleştirir.Contrast Scan, kötü niyetli aktörler tarafından istismar edilebilecek bulguları vurgular ve aynı zamanda gereksiz bilgi girişlerini eleyerek gerçek riskleri belirler.ontrast Scan, 30’dan fazla dil ve çerçeve için destek sunarak çeşitli geliştirme ortamları için kapsamlı bir SAST kapsama alanı sağlar.Geleneksel SAST araçlarının sınırlarını ele alarak, Contrast Scan hızlı, doğru ve etkili sonuçlar sağlayarak geliştirme pipeline’ına entegre edilir.

Contrast Assess (IAST) : Geliştirme süreçlerinde güvenlik, her zamankinden daha kritik hale geldi. Contrast’un öncü IAST çözümü, her satır kodu güvence altına alarak, zafiyet ve zayıflıkları tespit eder ve önceliklendirir. Bunu yaparken, doğruluk, verimlilik, ölçeklenebilirlik ve kapsama alanı ile gerçekleşir.Contrast Assess, modern yazılım ekipleri için vazgeçilmez bir araçtır. Bu çözüm, geliştirme ve güvenlik ekiplerinin gerçek zamanlı olarak uygulama performansını izlemesine, olası güvenlik endişelerini tespit etmesine ve zayıflıkları aktif olarak önlemesine imkan tanır. Sonuç olarak, güvenli ve yüksek performanslı uygulamaların dağıtılmasını garanti altına alır.

Contrast Protect(RASP) : Contrast Protect, uygulama ve API’ları koruyan, saldırıları engelleyen ve yanlış pozitifleri azaltan bir uygulama koruma çözümüdür. Bu çözüm, geliştirici ekiplerinin zayıflıkları önceliklendirmesine yardımcı olurken saldırılara karşı etkili bir savunma sağlar. Geleneksel savunma önlemlerinin yerine, Contrast Protect, uygulama çalışma zamanındaki saldırıları doğru bir şekilde tespit eder ve engeller. Saldırının hedefine ulaşıp ulaşmadığını net bir şekilde belirler ve birçok sıfır gün saldırısına karşı koruma sağlar.

Contrast Software Composition Analysis (SCA) : Yazılım geliştirme sürecinde güvenliği sağlamak, günümüzde işletmeler için kritik bir öneme sahiptir. Bu noktada, üçüncü taraf bileşenlerden kaynaklanan gerçek tehditleri tespit etmek ve önlemek için etkili bir çözüme ihtiyaç duyulmaktadır. Contrast SCA (Yazılım Kompozisyon Analizi), işletmelerin yazılım tedarik zincirini korumalarına yardımcı olarak, yazılım geliştirme sürecinin tüm aşamalarında gerçek tehditleri belirlemelerini sağlar.

Contrast Security hakkında detaylı Bilgi ve Destek için info@encodesecure.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

MENÜYÜ KAPAT