Bulut Güvenliği , işletmelerin bilgi işlem kaynaklarını ve uygulamalarını korumak ve bir dize prosedür ile yetki dahilinde erişim sağlamak için kullanılan güvenlik tedbirleridir. Genel olarak servis sağlayıcı tarafından sağlanan bulut güvenliği hizmeti aynı zamanda işletmeler tarafından da yapılandırılmakla birlikte yönetim kolaylığı da sağlar.

bulut güvenliğiBu hizmet modeli işletmelerin ihtiyaçlarına ve yapısına göre şekillenirken yönetim seviyeside modele göre değişkenlik göstermektedir. Bulut hizmetleri işletmelere üç benzersiz modelde dört dağıtım seçeneği ile sunulmaktadır. Bulut hizmetlerinde uygulamalar ve barındırdıkları veriler internet erişimine açık olduğu için siber güvenlik tedbirleri almak önemlidir.Alınan tedbirler hem kullanıcı hem de sistem erişim ve güvenliğini kapsayacak şekilde tasarlanmalıdır.

ENCODE Secure olarak işletmelerin tercih ettiği model ve dağıtım seçeneklerine uygun  uçtan uca bulut güvenliği çözümü sunmaktayız.Yapınıza uygun çözümlerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

Bulut Güvenliği için temel gereksinimler;

  • Otomasyon ve Makina Öğrenimi : Kurum içerisinde uygulanan geleneksel siber güvenlik modeli yerine gelişmiş tehditler, makine öğrenimi ile tehdit tahmini, önleme, tespit ve müdahaleye yeni bir gelişmişlik düzeyi getiren güvenlik çözümleri gerektirir.
  • Kimlik ve Erişim Yönetimi (IAM) : Kullanıcı kimlik doğrulama, erişim kontrolleri ve izleme gibi işlemleri yöneten çözümler. Bu çözümler, kullanıcıların sadece gerekli verilere erişimini sağlar.
  • Görünürlük : Erişim ve veri işleme süreçlerinin yanı sıra olay günlüklerinide kontrol altında tutmak için görünürlüğü kontrol altında tutmak gerekir.
  • Sürekli Uyum : Bağlı bulunulan regulasyona ve gereksinimlere uyumun sürekli denetlenmesi ile birlikte güvenlik iyileştirmelerinin kontrolünün sağlanması.
  • Yedekleme ve Kurtarma : Verilerin yedeklenmesini ve felaket durumlarında kurtarılmasını sağlayan çözümler. Bu çözümler, veri kaybını önler ve hizmet kesintilerini azaltır.
  • Güvenlik İzleme ve Yönetimi : Güvenlik olaylarını izlemek, analiz etmek ve raporlamak için kullanılan çözümlerdir. Bu çözümler, güvenlik tehditlerini tespit etmeye ve yanıtlamaya yardımcı olur.

 

Bulut güvenliği çözümlerimiz hakkında detaylı Bilgi ve Destek için info@encodesecure.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

MENÜYÜ KAPAT